Մրցաշարեր Subheading

Մրցաշարերի օրացուցային պլան

Պաշտոնական կայք: chessfed.am

Առցանց խաղեր:

Այս բաժնում դուք կարող եք ծանոթանալ 2018 թվականի ընթացքում Հայաստանում անցկացվող մրցաշարերի ժամկետներին և անցկացման վայրերին: Ցանկում ներառված են Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի օրացուցային պլաններով անցկացվող բոլոր մրցաշարերի,  ինչպես նաև Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը, Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում և Երևանի շախմատի մանկապատանեկան մարզադպրոցներում անցկացվող որակավորման մրցաշարերի անցկացման վայրերը և ժամկետները: 

 Անվանում Սկիզբ Ավարտ Անցկացման վայր Կազմակերպիչ
Անդրանիկ Մարգարյանի հուշամրցաշար 09.01 17.01 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
Հայաստանի կանանց 73-րդ առաջնություն. բարձրագույն խումբ 10.01 20.01 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Հայաստանի տղամարդկանց 78-րդ առաջնություն. բարձրագույն խումբ 10.01 23.01 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 20.01 27.01 Նորքի հայորդյաց տուն  Նորքի հայորդյաց տուն 
Երևանի Մ10 և Մ12 տարեկանների 1/2-րդ եզրափակիչ 25.01 02.02 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Կայծակնային շախմատի մրցաշար 27.01 27.01 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
Արագ շախմատի մրցաշար՝ նվիրված ՀՀ բանակի օրվան 28.01 28.01 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 01.02 09.02 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Արաբկիր մարզադպրոցի 1/2-րդ եզրափակիչ 05.02 14.02 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 06.02 14.02 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Արագ շախմատի մրցաշար 12.02 12.02 Նորքի հայորդյաց տուն  Նորքի հայորդյաց տուն 
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.02 21.02 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.02 23.02 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի պատանիների առաջնության եզրափակիչ մրցաշար 17.02 26.02 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 19.02 27.02 «64» շախմատի դպրոց «64» շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 19.02 28.02 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 20.02 28.02 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 21.02 03.02 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Հենրիկ Գասպարյանի գավաթի խաղարկություն 25.02 25.02 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.02 06.03 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.02 06.03 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.02 06.03 Էրեբունու շախմատի դպրոց Էրեբունու շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 28.02 09.03 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 01.03 10.03 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
Գարուն 2018 վարկանիշային մրցաշար 01.03 10.03 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 02.03 10.03 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
ՀՇԱ արագ շախմատի գավաթ - 1-ին փուլ 03.03 03.03 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 05.03 14.03 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
3-րդ և 4-րդ կարգերի որակավորման մրցաշարեր 05.03 13.03 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
2-րդ և 3-րդ կարգերի որակավորման մրցաշարեր 12.03 20.03 Էրեբունու շախմատի դպրոց Էրեբունու շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.03 20.03 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.03 20.03 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 13.03 21.03 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.03 23.03 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.03 22.03 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
ՀՀ դպրոցականների 12-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլ 20.03 21.03 Երևանի քաղաքապետարան Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 22.03 30.03 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
ՀՀ պատանիների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար 23.03 31.03 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Հայաստանի վետերանների առաջնություն 23.03 31.03 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 24.03 31.03 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.03 03.04 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.03 04.04 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 27.03 04.04 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 28.03 06.04 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Արագ շախմատի մրցաշար 01.04 04.04 Նորքի հայորդյաց տուն  Նորքի հայորդյաց տուն 
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 02.04 09.04 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 03.04 12.04 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 05.04 14.04 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 06.04 14.04 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Արագ շախմատի մրցաշար 07.04 07.04 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Կայծակնային շախմատի մրցաշար 07.04 07.04 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
Կանանց արագ շախմատի մրցաշար 08.04 08.04 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 09.04 16.04 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.04 21.04 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 13.04 22.04 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
ՀՀ պատանիների և աղջիկների առաջնության եզրափակիչ մրցաշար 13.04 23.04 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 17.04 26.04 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 19.04 28.04 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Աջափնյակի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 21.04 30.04 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 25.04 04.05 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 25.04 03.05 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
ՀՀ դպրոցականների 12-րդ օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլ 04.05 08.05 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
Աջափնյակի շախմատի դպրոցի եզրափակիչ 07.05 15.05 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոցց
Արագ շախմատի մրցաշար 09.05 09.05 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Եռատոնին նվիրված արագ շախմատի մրցաշար 09.05 09.05 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Արագ շախմատի մրցաշար 09.05 09.05 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Երևանի կանանց բաց առաջնության կիսաեզրափակիչ 10.05 20.05 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 10.05 18.05 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 10.05 19.05 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Երևանի 2018թ.-ի տղամարդկանց առաջնության կիսաեզրափակիչ 11.05 19.05 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 11.05 18.05 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդյաց տուն
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 11.05 19.05 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.05 22.05 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Մալաթիա-Սեբաստիա շախմատի դպրոցի եզրափակիչ 14.05 23.05 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 17.02 25.02 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 21.05 30.05 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 21.05 29.05 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 22.05 01.06 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 22.05 30.05 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Երևանի տղամարդկանց 88-րդ առաջնություն 23.05 01.06 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Երևանի շախմատի ֆեդերացիա
Արաբկիրի շախմատի դպրոցի եզրափակիչ 23.05 02.06 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Հանրապետության տոնին նվիրված արագ շախմատի մրցաշար 28.05 28.05 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Հայաստանի 2018 թ. տարածաշրջանային առաջնություն 29.05 09.06 ք. Աբովյան Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
2-րդ,3-րդ և 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 29.05 06.06 Էրեբունու շախմատի դպրոց Էրեբունու շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 30.05 09.06 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 30.05 07.06 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
«ՀՇԱ գավաթ» արագ շախմատի մրցաշար - 3-րդ փուլ 01.06 01.06 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 04.06 13.06 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 04.06 12.06 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 05.06 12.06 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 05.06 14.06 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Նորքի հայորդաց տան 1/2 եզրափակիչ 11.06 21.06 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդաց տուն 
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.06 20.06 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.06 22.06 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.06 23.06 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.06 25.06 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.06 23.06 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
ԱՄԱՌ 2018 15.06 24.06 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 18.06 26.06 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Կարեն Ասրյանի 11-րդ հուշամրցաշար 20.06 30.06 Ջերմուկ, Հայաթ Փլեյս Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 22.06 01.07 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 25.06 04.07 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.06 04.07 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Ստեփան Ավագյանի հուշամրցաշար 01.07 11.07 ք. Ջերմուկ Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
Սահմանադրության օրվան նվիված արագ շախմատի մրցաշար 05.07 05.07 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան 1/16-րդ եզրափակիչ 20.07 29.07 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Հայաստանի կանանց 74-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար 23.07 02.08 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան 1/8-րդ եզրափակիչ 01.08 10.08 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան 1/4-րդ եզրափակիչ 15.08 24.08 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Հայաստանի 79-րդ առաջնության առաջին խմբի մրցաշար 08.08 23.08 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան 1/2-րդ եզրափակիչ 11.09 20.09 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
1-ին և 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշարեր 17.09 26.09 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Արագ շախմատի մրցաշար 21.09 21.09 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Նորքի հայորդաց տան եզրափակիչ 24.09 02.10 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդյաց տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 24.09 02.10 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի
1/2-րդ եզրափակիչ 1-ին փուլ
30.09 30.09 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
«ՀՇԱ գավաթ» արագ շախմատի մրցաշար - 4-րդ փուլ 01.10 01.10 Հայաստանի շախմատի ակադեմիա Հայաստանի շախմատի ակադեմիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 01.10 09.10 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 01.10 09.10 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 01.10 09.10 Էրեբունու շախմատի դպրոց Էրեբունու շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 03.10 11.10 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Դավթաշենի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 03.10 12.10 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան պատանիների 1/2-րդ եզրափակիչ 03.10 12.10 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 04.10 12.10 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 13.10 22.10 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 11.10 18.10 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.10 25.10 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
2-րդ և 3-րդ կարգի որակավորման մրցաշարեր 15.10 24.10 Էրեբունու շախմատի դպրոց Էրեբունու շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 17.10 26.10 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 17.10 26.10 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 24.10 02.11 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 25.10 02.11 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի
1/2-րդ եզրափակիչ 2-րդ փուլ
28.10 28.10 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 29.10 06.11 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 29.10 06.11 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 30.10 08.11 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Հայաստանի վետերանների արագ շախմատի անհատական առաջնություն 01.11 01.11 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 02.11 10.11 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
Արագ շախմատի մրցաշար 04.11 04.11 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդյաց տուն
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 05.11 15.11 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 09.11 17.11 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի
1/2-րդ եզրափակիչ 3-րդ փուլ
11.11 11.11 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
2-րդ,3-րդ և 4-րդ կարգի որակավորման մրցաշարեր 12.11 20.11 Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց Մալաթիա-Սեբաստիայի շախմատի դպրոց
Աշուն 2018 12.11 21.11 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.11 21.11 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդյաց տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 14.11 21.11 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Ռ. Վահանյանի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 15.11 23.11 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 15.11 24.11 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
Ավանի շախմատի դպրոցի 1/4 եզրափակիչ 19.11 27.11 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 21.11 30.11 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար 22.11 01.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի
1/2-րդ եզրափակիչ 4-րդ փուլ
25.11 25.11 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
1-ին կարգի որակավորման մրցաշար 26.11 06.12 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 26.11 05.12 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Ռ. Վահանյանի շախմատի դպրոցի եզրափակիչ 28.11 05.12 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
Ավանի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 03.12 12.12 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Նոր Նորքի շախմատի դպրոցի 1/2 եզրափակիչ 03.12 11.12 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց 1/2 եզրափակիչ 03.12 11.12 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան պատանիների եզրափակիչ 04.12 13.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Էդուարդ Մնացականյանի հուշամրցաշար 06.12 06.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
3-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 10.12 17.12 Նորքի հայորդյաց տուն Նորքի հայորդյաց տուն
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 10.12 18.12 Աջափնյակի շախմատի դպրոց Աջափնյակի շախմատի դպրոց
Նուբարաշենի շախմատի դպրոցի բաց առաջնություն 10.12 19.12 Նուբարաշենի շախմատի դպրոց Նուբարաշենի շախմատի դպրոց
2-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 11.12 20.12 Կենտրոնի շախմատի դպրոց Կենտրոնի շախմատի դպրոց
Դավթաշենի շախմատի դպրոցի եզրափակիչ 11.12 21.12 Դավթաշենի շախմատի դպրոց Դավթաշենի շախմատի դպրոց
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար 12.12 20.12 Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց Ռ.Վահանյանի շախմատի դպրոց
Արաբկիրի շախմատի դպրոց 1/4 եզրափակիչ 13.12 21.12 Արաբկիրի շախմատի դպրոց Արաբկիրի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան եզրափակիչ 13.12 21.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց եզրափակիչ 13.12 23.12 Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց Քանաքեռ-Զեյթունի շախմատի դպրոց
Ավանի շախմատի դպրոց եզրափակիչ 17.12 26.12 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Նոր Նորքի շախմատի դպրոց եզրափակիչ 17.12 26.12 Նոր Նորքի շախմատի դպրոց Նոր Նորքի շախմատի դպրոց
Հայաստանի արագ շախմատի առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար 23.12 23.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիա
Արագ շախմատի մրցաշար 27.12 27.12 Ավանի շախմատի դպրոց Ավանի շախմատի դպրոց
Տ. Պետրոսյանի անվան շախմատի տան արագ շախմատի եզրափակիչ  27.12 27.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն
Կայծակնային շախմատի մրցաշար 28.12 28.12 Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն